Екостежки

Екологічні стежки Міжрічинського парку – це невеликі, до 2 км завдовжки, прогулянкові маршрути, прокладені через цікаві природні об’єкти. Стежки промарковані, обладнані інформаційними стендами, тематичними інсталяціями та місцями відпочинку. Наразі у парку функціонують 4 екостежки, що презентують різні природні ландшафти Полісся – «Журавлина», «Поліська», «Бондарівське болото» та «Соколиний Луг».

animal traces
Сліди тварин на Журавлиній стежці

Екологічна стежка «Журавлина» прокладена серед типових поліських сосново-березових лісів. Інформаційне облаштування орієнтоване переважно на школярів – знайомить із будовою лісу, вчить розпізнавати деревата кущі, розрізняти сліди лісових тварин, ознайомлює із різними типами штучних гніздівель для птахів та годівницями для диких звірів.

Екологічна стежка «Поліська» має етноекологіче спрямуваня. Її наповнення знайомить відвідувачів із їстівними та отруйними грибами, лісовими ягодами, лікарськими та медоносними рослинами, особливостями лісових промислів та із іншими корисними традиційними знаннями, що накопичувалися мешканцям лісового краю впродовж багатьох поколінь.

pagans
Язичницьке капище

Екологчна стежка «Бондарівське Болото» – це мощений дерев’яними кладками маршрут, що проходить по краю найбільшого у парку заповідного болота. У різні сезони на ньому можна помилуватися рідкісними квітами, поспостерігати за болотяними птахами, зазирнути на лосине пасовище, роздивитись будову бобрової хатки та відвідати приховане серед боліт язичницька капище.

swamp trail
Екостежка на болоті

Екологчна стежка «Соколиний Луг» проходить мальовничими уступам берегової тераси Десни, через яри та крутосхили, понад заплавними озерами-старицями, серед листяного лісу. Пересічений рельєф та регулярна зміна краєвидів роблять цю стежку цікавою за будь-якої пори року. Серед інших стежок парку, вона є найменш облаштованою, а її проходження потребує певних фізичних зусиль.