4 сезони

Відвідування Міжрічинського парку може бути цікавим за будь-якої пори року, адже у природі кожен сезон є неповторним. Варто лише правильно обрати маршрут та бути готовим до сезонних примх погоди.

spring
Купина лікарська

Весна приходить у парк із ключами диких гусей, що тягнуться на північ над переповненими талою водою болотами та річковими долинами. На прогрітих сонцем узліссях з’являється перший поліський первоцвіт – сон широколистий.

Із квітня починається естафета цвітіння – ряст, калюжниця, плавушник… На світанках із заповідних боліт линуть дивні звуки – токує тетерук, перекликаються журавлі, гудуть бекаси. У сутінках хоркає таємничий вальдшнеп та свистять крила пролітних птахів.

Теплі травневі дні наповнюють ліси пташинним щебетом та куванням зозулі, а ночі – кумканням жаб та солов’їнним співом. Цвітуть жовті болотяні півники та конвалії, «пилить» сосна, розпускається молоде листя. Настає час для мандрівок із дітьми.

summer
Урочище Новий Завод

Літо розпочинається у парку із цвітіння рідкісних синіх півників сибірських. На верхових болотах розкриваються червоні листки хижих росичок, а у мочажинах квітне латаття сніжно-біле та болотяні образки.

Спів пташок влітку стихає – усі вигодовують пташенят. На екостежках можна спостерігати за гніздами синиць, а у селах – за численними лелеками. У кінці червня дозрівають ягоди чорниці та лісової малини, з’являються літні гриби – білі та лисички.

Друга половина літа найкращий час для наметових таборів та відпочинку на річці –спадає рівень води, відкриваються піщані мілини, підсихають болота, зникають надокучливі комарі. Нагріте лісове повітря пахне живицею, чебрецем та безсмерником.

autumn
Лисички

Осінь у парку починається із цвітіння вересу, появи червоних мухоморів, темноголових міцних боровиків, численних маслюків та польських грибів. Дні стоять ще теплі але вже не спекотно – комфортний час для піших прогулянок та походів.

Жовтень – цілком виправдовує свою назву. У золотаво-червоні кольори забарвлюються заплавні діброви та березові переліски. У сутінках чути могутній шлюбний рев оленів. Після перших нічних морозів у болотах достигають ягоди журавлини.

Із настанням стійких холодів з’являються пернаті гості із півночі – снігурі, омелюхи, чечітки. З тужливим курликанням тягнуться на південь журавлинні ключі, бобри запасають під водою згризені гілки, сойка збирає жолуді – усі готуються до зими.

winter
Зимова глушина

Зима у парку це період спокою та тиші. Безлюдними і непривітними стають узбережжя замерзлих річок. Снігопади перетворюють звичні лісові пейзажі на білу зимову казку. Лише у відлигу зеленіють з-під снігу гілочки брусниці чи м’які подушки вологих мохів.

Через холод та нестачу корму копитні тварини втрачають обережність і часто пасуться удень. А сліди на снігу розкривають таємниці навіть таких сторожких тварин, як рись та вовк. Дрібні птахи – синиці, повзики, золотомушки збиваються у змішані зграйки.

І звичайно, лише взимку, після прогулянки засніженим лісом, чи лижного походу, можна по справжньому оцінити домашній затишок та той комфорт, що його дарує лісове вогнище, дружна компанія та кухоль гарячого чаю чи традиційної «крамбамбулі».