Досвід співпраці

Волонтери – це небайдужі та активні люди, що із власної ініціативи безоплатно виконують певні суспільно корисні справи. В Україні, як і в усьому світі, волонтерський рух на підтримку природоохоронних територій набуває все більшого поширення.

volunteers
Разом зі створеними стендами

Становлення Міжрічинського парку, як екоосвітнього осередку, було б неможливим без підтримки, наданої у свій час, Франкфуртським зоологічним товариством та ТОВ «Baker Tilly Ukraine». Вагомий внесок у розвиток парку зробили також неурядові екологічні організації та ентузіасти-волонтери.

volunteers
Юні волонтери

Співпраця із волонтерами у парку розпочалася ще у 2005 році. Започаткували її студенти, що узяли участь у зимовому обліку копитних тварин. З того часу залучення добровільних помічників, до виконання природоохоронних заходів, стало регулярним.

У якості волонтерів, у парку побували безліч людей найрізноманітнішого віку та роду занять – школярі, студенти, науковці, офісні працівники, журналісти… Вони долучилися до усіх напрямків робіт – від збирання сміття та виготовлення шпаківень, до будівництва музею та облаштування туристичних маршрутів.

volunteers
Основа першої спостережної вежі

Лише завдяки волонтерам виконано цілий ряд заходів – створено цей сайт, облаштовано одну із екологічних стежок, розроблено дизайн багатьох стендів та буклетів, забезпечується постійна інформаційна підтримка парку.

Із 2012 року у парку проходять щорічні «волонтерські школи», учасники яких, мають можливість набути практичного досвіду, познайомитись із такими ж активними людьми, побувати на екскурсіях у найцікавіших куточках парку та отримати незабутні враження від спілкування із природою.