Корисні поради

Похідний одяг зі щільної тканини, із довгими рукавами, капелюх, та закрите взуття захистять Вас від кліщів, комах, подряпин і навіть, при зутрічі із гадюкою.

cloth
Одягайтесь по погоді

На екскурсіях екостежками гумові чоботи зазвичай не потрібні, натомість не завадить мати дощовик. Щоб у спеку можна було відпочити на Десні, візьміть із собою купальник.

Самостійно знайти у парку цікаві об’єкти складно, а екостежки орієнтовані переважно на екскурсійний супровід, котрий і робить відвідування парку по справжньому цікавим.

Еколого-освітній центр у парку працює на громадських засадах і не має визначеного розкладу роботи – про природничі екскурсії необхідно домовлятися завчасно.

photographing
Фотографи

Центральна частина парку регулярно потрапляє у зону імовірного артобстрілу полігонів. Безпечні, для самостійного відвідування, частини – придеснянська та придніпровська.

Більшість лісових доріг парку, за виключенням придеснянської частини, піщані, розбиті важкою технікою і не придатні для веломандрівок та поїздок на легкових авто.

Всі великі звірі уникають людей, але при раптовій зустрічі, щоб не спровокувати агресію, не варто кричати чи втікати. Повільно відійдіть, розмовляючи і не повертаючись спиною.

У якості сувенірів із парку можна привезти лісові ягоди та гриби, зібрані власноруч, або придбані на імпровізованому ринку на трасі Десна-Чернігів, біля с. Карпилівка.

mushrooms
Урожай грибів

Радіаційний фон на території парку, за винятком північно-західної частини, такий же, як у Києві – перебування тут та збір дарів лісу є безпечними.

Екскурсію у парк можна поєднати зі сплавом Десною, або із відпочинком у садибі зеленого туризму та відвідуванням кінного клубу «Сокіл» в с. Отрохи.

Поруч із парком розташовані відомі туристичних об’єкти. В Острі – Юрієва Божниця (ХІ ст.) та Краєзнавчий музей. У Козельці – Собор Різдва Богородиці (XVIII ст.) та інші.