Історія розвитку РЛП "Міжрічинський"

Регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський" був створений в 2002 році на території Козелецького району Чернігівщини. Офіс парку розмістили в селі Отрохи, в будівлі старовинного дореволюційного клубу. Основою парку стали існуючи в районі ПЗФ - заказники "Бондарівське болото", "Озеро Святе".

В майбутньому парк неодноразово розширювали, внаслідок чього нині він є найбільшим серед РЛП (регіональних ландшафтних парків) України і другим серед всіх обєктів природно-заповідного фонду України. З самого початку парк налагоджував тісні контакти з адміністраціями інших національних парків та заповідників, з українськими та іноземними природохоронними організаціями.

В 2011 році в парку була прокладена перша екологічна стежка - "Журавлина". За якістю виконання вона є еталоною серед аналогічних стежок в інших ПЗФ України. Реалізації проекту сприяли екоклуб "Зелена Хвиля" та посольство Королівства Нідерланди в Україні. 


Нажаль, внаслідок пожежи, в 2012 році згорів клуб, а з ним і офіс парку. Але завдяки допомозі Франкфуртського Зоологічного товаривства в стислі терміни був побудований новий сучасний офіс парку.

В 2012 році на базі парку діяли волонтерські табори, були розпочаті роботи по облаштуванню другої екологічної стежки "Соколиний Луг", була проведена Школа молодого природохоронця, це взяли участь представники природохороних організацій з 5 міст України а також гості з Польщі та Росії.

Треба зауважити, що з самого початку парк не мав належного державного фінансування, але протягом останніх років місцева влада ( а саме вона зобовязана фінансувати РЛП) взагалі не виділяє коштів. Ситуацію рятувати спонсори, серед яких окремо треба виділити компанію Baker&Tilly Україна. Але, через фінансові проблеми та недосконалість законодавства (з грошей переданих парку все рівно треба було платити податки!) з 2013 року вимушені були призупинити програму допомоги Міжрічинського парку.

Наразі ситуація  далека від веселою, грошей вистачить на 3-4 місяця, а місцева влада так само не помічає існування парку і не хочу його фінансувати.

Вже 4 роки існує проект перетворення РЛП "Міжрічинський"  в Національний природний парк "Дніпровсько-Деснянське Міжрічча", але його створення блокується міністерством оборони, мисливськими господарствами, лісгоспами які відмовляються погодити створення парку. Це могло б виправити ситуацію з фінансуванням,але в найближчі роки наврядче це станеться.

Тому в 2013 рік парк входить без грошей,але ентузіазм та відданість своїй справі колективу парку дозволяє дивитись в майбутнє з оптимізмом. Так, на поточний рік заплановане розширення мережі екостежок,потужні наукові заходи, побудова музею лісових промислів Наддніпрянського Полісся.

Парк готовий та радий бачити у себе туристів та волонтерів! 

 

Наші групи в соціальних мережах

 

http://vk.com/mizhrich
https://www.facebook.com/groups/dniprodesna/