Рослини

kovyl
Ковила

Рослинність парку досить розмаїта, тут можна побачити типові поліські соснові ліси – чорничники, зеленомошники та лишайникові; зустріти усі типи лісових боліт; знайти ділянки вересових пустищ, ковилового степу і найбільші в Україні заплавні луки.

rosychka
Росичка

Місцями парк нагадує північну тайгу. Адже на його території збереглися рослини-релікти льодовикового періоду – береза низька, шейхцерія, журавлина, пухівка, ялівець, трапляються зарості наземних лишайників – кладонії оленячої та цетрарії ісландської.

Незвичними здаються рослини-хижаки – росички середня та круглолиста, що ловлять і поїдають комах, компенсуючи нестачу мінеральних речовин у ґрунті.

son
Сон

Навесні та влітку вражає кольорове розмаїття квітів – сон, ряст, калюжниця, сибірські та болотяні півники, конвалія, латаття та безліч інших. Зростають у парку і справжні орхідеї або зозулинці – всього 8 видів. Всі українські орхідеї мають гарні квіти і всі є рідкісними червонокнижними рослинами.

У лісах парку є 17 видів їстівних лісових ягід. Суцільні ягідники утворюють чорниця, малина та ожина-ведмедина, рідше зустрічаються суниці, костяниця та брусниця. На стежках парку можна побачити, як зростають популярні лікарські рослини Полісся – калган, зубрівка, чебрець, безсмертник. Вологої осені масово з’являються гриби.